تبلیغات
* - حبیب به ایران امده یا ...

حبیب به ایران امده یا ...

نویسنده :hamed pc
تاریخ:پنجشنبه 13 خرداد 1389-02:19 ق.ظ

 
پرونده : آستین هایی برای نابودی موسیقی پاپ بالا زده شده اند !
.:: " کودتای براندازی موسیقی پاپ " از قبل برنامه ریزی شده است ::.روزهایی زیادیست که می دانیم خوانندگان لس آنجلسی در حال رفت و آمد به کشور هستند. ما هم اول باورمان نمی شد ولی وقتی ملاقات های حضوری و تماس های تلفنی آنها را مانند سایر خوانندگان داخلی روی تلفن همراهمان می دیدیم دیگر امری عادی شده بود ! آنها از ما کمک می خواستند. آنها حمایت می خواستند. ما هم فکر می کردیم دلسوزان موسیقی هستیم و به آنها یاری می دادیم ! غافل از اینکه خودمان در حال فراهم کردن بستری برای یک نوع براندازی موسیقی پاپ در داخل ایران هستیم ! این مطلب چند روزیست که نمود پیدا کرده و مارا هم برآن داشت تا شما مخاطبان موسیقی هم بدانید که چه کسانی نمی خواهند این موسیقی پاپ که تازه راه رفتن یاد گرفته بتواند از جایش بلند شود ...

در این پرونده ابتدا بصورت گذرا اتفاقات چند وقت اخیر را بازبینی می کنیم و آنرا با اخبار بدست آمده ما آمیزیم و در پایان نتیجه می گیریم.

از تابستان پارسال در بین اهالی موسیقی می گفتند "حبیب" آمده ایران و می خواهد کنسرت بگذارد ! بعد معلوم شد نامه ای به رئیس جمهور نوشته و حتی با معاون وی (رحیم مشائی) هم دیدار کرده است ! حالا هم می گویند پرونده اش در ارشاد تشکیل شده و در حال گذراندن مراحل مجوزگیری است !!! از طرفی هفتهء گذشته خبر رسید که "معین" (خواننده لس آنجلسی) هم پایش به ایران باز شده و نفر بعدی خود اوست ! در روز پایانی کنسرت بنیامین در امریکا هم که "محسن رجب پور گفت : 4 خوانندهء لس آنجلسی را به ایران می برم !" !!!

این اخبار از یک طرف و دعواهای رسانه ای و مقالات موافقان و مخالفان از طرف دیگر بی شک ذهن هر مخاطبی را به بیراهه می برد ! برخی می گویند خیلی کار خوبی است که ما در ایران بتوانیم این خوانندگان را از نزدیک ببینیم ! برخی دیگر هم اعتقاد دارند این ها در زمانی که باید مانند امثال آیدین آغداشلو ها و فرهاد ها و فریدون فروغی ها و ... در مملکت می مانند و در کنار مردم رنج دیده زیر بمباران و در سالهای تحریم زیر گرسنگی با آنها همدردی می کردند فرار را بر قرار ترجیح دادند و در سواحل امریکا به خوش گذرانی پرداختند تا سختی ها تمام شود !!! شما می گویید حق با کیست ؟!

ولی دوستان ! عزیزان ! دوستداران موسیقی ! بیایید چشم ها را باز کنیم و با کمک هم دست آنهایی که برای نابودی موسیقی پاپ نقشه کشیده اند را برای همه بر ملا کنیم .

- گریزی می زنیم به مقالهء اخیر "علی بحرینی (روزنامه نگار)" در همین مورد :

((موسیقى لس‏آنجلسى كه تا اوایل دهه هشتاد در نقطه مقابل موسیقى داخلى، معنا مى‏شد حالا چند سالى است برابر موسیقى «مجاز» قرار گرفته و یا بهتر است بگوییم همان سیستمى كه همواره با جریان فرهنگى تولیدات خارج از كشور مشكل داشت و سخت تلاش مى‏كرد تا «موسیقى لس‏آنجلسى» را نكوهش كند، جریان موسیقى در داخل كشور را به «قالب» كشید و فرصت انتشار رسمى آلبوم‏ها و برگزارى كنسرت را فقط به آنهایى داد كه در چارچوب قوانین حركت كرده باشند. ... و حالا پس از سال‏ها تلاش براى «به چارچوب كشیدن» و قانونمندكردن موسیقى پاپ، قسمتى «كم‏‌حجم» اما بانفوذ در مدیریت فرهنگى كشور تصمیم گرفته‏اند ساز‌مخالف بزنند و دیوار موسیقى لس‏آنجلسى را روى سر بچه‏‌هاى مجاز داخل كشور «آوار» كنند و در این قسمت نیز یار و یاور اهالى موسیقى آن سوى آب‏ها باشند. انگار نه انگار كه ده، دوازده سال است صدها نفر در داخل كشور براى تأمین نظرات مسئولان فرهنگى كشور، بسیار سختى كشیده‏اند و براى احترام به قوانین كشور به معناى واقعى كلمه اذیت شده‏اند و آزار دیده‏اند.))
((آیا حواسمان هست كه اگر روزى حبیب در داخل ایران مجوز آلبومى را دریافت كند و یا كنسرت بدهد به بچه‏هاى مظلوم داخل كشور كه سال‏هاست با رعایت قوانین و قواعد ارشاد فعالیت كرده‏اند چه ظلم بزرگى كرده‏ایم؟ طى سال‏هاى اخیر، ده‏ها خواننده براى آن كه كلیپ‏هایشان در كانال‏هاى ماهواره‏اى كنار كلیپ خواننده‏هایى مثل حبیب پخش شد، گرفتار برخوردهاى قانونى شدند و بسیارى از آنها به دلیل همین برخوردها از فعالیت‏هاى هنرى دست كشیدند. آیا مى‏توانیم پاسخگوى تك‏تك آنها باشیم؟ اینكه روزى میان موسیقى سالم و ناسالم، دیوار بكشیم و روز دیگر آن دیوار را روى سر گروهى كه موسیقى سالم را انتخاب كرده‏اند، خراب كنیم و به گروه رقیب «بفرما» بزنیم، شرط و انصاف نیست! ))
(( آنهایى كه از نقش و تأثیر موسیقى غافلند و امروز در پهنه مدیریت خود سرى هم به سوراخ موسیقى زده‏اند، احتمالاً با شعار «آزادى در موسیقى» پیگیر دریافت مجوز براى حبیب هستند. در هر صورت باید مانع از فعالیت قریب‏الوقوع حبیب در داخل كشور شویم. اگر قرار باشد فارغ از تمام دیدگاه‏هاى فرهنگى، فعالیت در موسیقى را آزادِ آزاد اعلام كنیم، آن وقت باید این حقیقت را مدنظر قرار بدهیم كه برگزارى كنسرت خواننده‏هایى مثل حبیب در داخل كشور باید آخرین مرحله از آزادسازى موسیقى باشد نه اولین حركت! ))
(( اگر قرار است نظارت از موسیقى ایران حذف شود، ابتدا باید دفتر موسیقى ارشاد را تعطیل كرد، سپس به ترانه‏سرایان اجازه داد تا هرچه مى‏خواهند بسرایند و به خواننده‏ها فرصت داد تا حداقل چند سال هر جورى كه دلشان مى‏خواهد با كلیپ‏هایشان در كانال‏هاى ماهواره‏اى جولان بدهند و سرانجام در مرحله آخر به فعالیت خواننده‏هایى مثل حبیب در داخل كشور رسمیت بخشید.))پروندهء این مسئله مطمئنا به حبیب ختم نخواهد شد ! آنهایی که در این برههء زمانی به دلیل شرایط سیاسی و موقعیت سیاسی شان دست بدامن "طرد شدگان" از این مملکت شده اند قصد دیگری دارند ! آنها می خواهند موسیقی پاپ در مدت کوتاهی شورش را در بیاورد و آنگاه بگویند : " ما آزادی دادیم ! اهالی موسیقی جنبه نداشتند !" پس آنگاه موسیقی را تعطیل می کنند تا به ماهیت حرام بودن موسیقی در اعتقادات خودشان برسند و آنرا به ما و شما تحمیل کنند !!! .

باید پرسید حبیب و امثال حبیب... قرار است با كنسرت‏هاى احتمالى‏شان در تهران، نماینده كدام فرهنگ باشد؟ فرهنگی که هر روز و هر روز با خرج میلیارد ها تومان در رسانه ملی بر علیه آن تبلیغ می شود !؟

موقعیت مبهم موسیقى در كشور باعث شده همواره جریاناتى با موسیقى داخل كشور مقابله كنند و درصدد تضعیف آن باشند و اسباب نابودى كامل آن را فراهم آورند. به نظر مى‏رسد صدور مجوز براى فعالیت خواننده‏هایى مثل حبیب و معین ، یك پرده جدید از دشمنى با موسیقى پاپ ایران باشد. هر هنرى را مى‏توان با كور كردن ذوق هنرمندان، از رونق انداخت و به تعطیلى كشاند. براى «سرخورده كردن» صدها هنرمندى كه عاشقانه و قانونمندانه براى سربلندى موسیقى داخل كشور تلاش كرده‏اند، باز كردن پاى حبیب و امثال حبیب به تهران نسخه موثرى است كه چه بسا دشمنان قسم‏خورده موسیقى آن را تجویز كرده باشند. حبیب در این راستا مى‏تواند ماموریت خود را طى یكى، دو سال به خوبى انجام بدهد و اسباب ناامیدى جوان‏هایى را فراهم كند كه شاید قرار است یكى، دو دهه دیگر شكوفا شوند.

در شرایطى كه طى سه، چهار سال اخیر هنرمندان به شدت با سیاست‏گذاری های موسیقى كشور سازگار شده‏اند و از سوى دیگر دفتر موسیقى ارشاد در همین مدت رضایت داده تا از سختگیرى‏هاى گذشته‏اش دست بكشد و در این تعامل، تعداد ترانه‏ها، آهنگ‏ها و آلبوم‏هایى كه مجوز نمى‏گیرند، به پایین‏ترین حد ممكن و تعداد كنسرت‏هاى پاپ به بیشترین اندازه رسیده، حضور خواننده‏هاى لس‏آنجلسى در تهران بیشتر از همیشه بوى «توطئه» مى‏دهد و مى‏توان حدس زد كه دست‏هایى در كار است تا ریتم مناسبى كه براى حیات پاپ ایران طى ماه‏هاى گذشته به دست آمده، از بین برود.

آیا طرفداران محسن چاوشی حاضر میشوند با استقبال از خوانندگان لس آنجلسی در ایران محسن چاوشی را به دست نابودی بسپارند ؟! مگر رخوانندگانی مثل "علی اصحابی / محسن یگانه / بهنام صفوی / سیروان خسروی / رضا صادقی / علی لهراسبی / فرزاد فرزین / بنیامین / و ... " همه و همه برای مجوزهایشان پا به پای طرفدارانشان خون دل نخوردند تا بعد 2-3 سال آقازادگان شاغل در سمت های مربوط به موسیقی آنها را قابل بدانند و اجازهء انتشار آلبوم هایشان را بدهند !!؟ مگر به مهدی مقدم با این همه کلیپ مجوز دادند که به حبیب یا معین بخواهند بدهند !؟!؟ تازه هنوز امثال علی عبدالمالکی . احسان غیبی . مهدی مدرس . و... در انتظار دریافت روادید برای ورود به بازار موسیقی مجاز هستند !!!
تعداد خواننده‏هایى كه به خاطر اجراى چند قطعه غیرمجاز، ماه‏هاست نمى‏توانند براى آثار مجازشان «مجوز» بگیرند و به جمع خواننده‏هاى رسمى بپیوندند، غیرقابل شمارش است و تردیدى نیست كه بسیارى از این خواننده‏ها استعداد و خلاقیت بسیارى دارند و فقط به خاطر آن كه در قسمتى از فعالیت خود به بیراهه رفته‏اند، دچار مشكل شده‏اند. آنهایى كه سنگ حبیب را به سینه مى‏زنند، آیا مى‏توانند جواب این جماعت بزرگ كه قوانین حاكم بر موسیقى مانع از فعالیت‏هایشان شده است را بدهند؟

بیایید با عدم حمایت از حضور خوانندگان لس آنجلسی در ایران راه را برای موفقیت "کودتای براندازی موسیقی پاپ" ببندیم و همچنان از خوانندگان جوانی حمایت کنیم که در آینده جای بزرگان موسیقی را در دل فرزندان ما خواهند گرفت. فراموش نکنید خوانندگان داخلی که هم اکنون 90 % محبوبیت در ایران را دارند بدون داشتن کلیپ به این درجات نایل شده اند و اگر قرار به مقایسه باشد اینها اسطوره های ما هستند ! نه آنها که به زور آن همه کلیپ و تبلیغ و کنسرت و مصاحبه . باز هم ورشکسته هایی بیش نیستند و به فکر پا گذاشتن به حیطهء این جوان های بی امکانات و موفق هستند !

گفتنیست اخباری منتشر شده است که حاکی از موافقت رئیس جمهور و معاون اول وی با حضور حبیب و امثال او در ایران بوده و تصمیم نهایی به وزیر ارشاد واگذار شده است.
طبق آخرین اخبار استشهادنامه ای از سوی 20 خوانندهء پاپ ایران در حال جمع آوریست تا حمایت دولت از خوانندگان لس آنجلسی و مبتذل را محکوم کنند و آنرا در 2 نسخه به شخص رئیس جمهور و شخص وزیر ارشاد برسانند تا مراتب اعتراض خود را اعلام کنند !

... و در پایان این پرونده : برای جلوگیری از نابودی موسیقی پاپ و براندازی نقشهء "کودتای براندازی موسیقی پاپ" همه اعتراض خود را به هر نحوی به گوش مسئولین خواهیم رساند و از خوانندگان داخلی کاملا حمایت خواهیم کرد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Foot Pain
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:07 ق.ظ
Outstanding quest there. What happened after? Thanks!
earlinedobles.wordpress.com
چهارشنبه 28 تیر 1396 08:55 ب.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the
blog. Any suggestions would be greatly appreciated.
Cedric
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:25 ق.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this
website. It's simple, yet effective. A lot of
times it's very hard to get that "perfect balance" between superb usability and
appearance. I must say you have done a superb job with this.
Also, the blog loads extremely fast for me on Opera.
Excellent Blog!
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 09:16 ب.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker who was doing
a little homework on this. And he actually ordered me
breakfast because I discovered it for him... lol.
So allow me to reword this.... Thanks for the meal!! But yeah,
thanx for spending the time to talk about this
topic here on your web site.
babad
یکشنبه 13 اسفند 1391 06:03 ب.ظ
برو بمیر چرا که که خوری میکنی
اخه ÷در خر شما حواست به خودت باشه نمیخاد جلو کودتا را بگیری
asheghe habib
دوشنبه 3 آبان 1389 09:33 ب.ظ
تو غلط کر دی که اینو نوشتی
حبیب و دیگر خواننده ها ایرانی اند و امثال تو آشغال باعث شدن که اونا ایران نیان
خواننده های تو ایر ان همشون آشغالن و شرو ور می خونن
مثل اون مرتیکه عوضی مجید اخشابی و.......
عشق است سیاوش قمیشی
عشق است ابی
عشق است حبیب
دیگه زر زیادی نزن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر